JO9-3 bezoekt Ajax – een dag om nooit te vergeten
woensdag 23 april 2025
BAS JO9-3 mocht op een wel heel bijzondere plek rondkijken: de Johan Cruijff ArenA! De jongens vertrokken samen vanuit het Bastion richting Amsterdam, als beloning voor het verkopen van de meeste loten tijdens de Grote Clubactie in november vorig jaar. En die prijs? Die bleek meer dan de moeite waard.
Bij aankomst in het stadion begon de rondleiding meteen met een mooi stukje Ajax-geschiedenis. Er werd uitgelegd wie Johan Cruijff was en waarom rugnummer 14 zo heilig is binnen de club. Wist je dat niemand bij Ajax nummer 14 mag dragen, behalve zijn familieleden – áls die ooit voor Ajax zouden spelen? Een bijzonder eerbetoon aan een van de grootste voetballers ooit.
We gingen met de roltrap helemaal omhoog naar de tweede ring. Daar kregen we een plekje in het stadion en werden we overspoeld met interessante feitjes over de ArenA: het veld, de fans, het dak, de stoelen – alles kwam voorbij. Zo leerden we dat het gras voor 90% uit echt gras bestaat en 10% uit kunstgras. En tussen de wedstrijden door wordt het onderhouden met kunstlicht, wind en water. Toen onze gids vertelde over de Ultra’s in de F-Side, kon Abel het niet laten trots op te merken dat wij bij BAS ook gewoon onze eigen Ultra’s hebben. Heerlijk.
Daarna daalden we af naar de lagere verdiepingen en kwamen we bij de Club van 100: een galerij voor Ajax-spelers die meer dan 100 wedstrijden voor de club hebben gespeeld. Natuurlijk werd Sjaak Zwart genoemd, met meer dan 600 (!) wedstrijden op zijn naam. De jongens stelden scherpe vragen zoals: “Hoe oud was hij toen hij stopte?” en “Welke positie speelde hij?” Onze jonge gids wist het even niet, maar een korte Google-check leerde ons: hij was een aanvaller natuurlijk!
De tour ging verder naar de kleedkamers. De jongens gingen natuurlijk direct op de stoelen van hun idolen zitten. En eerlijk is eerlijk: die zaten verrassend comfortabel! Na een uitleg over de hiërarchie in het team – want ja, je zit niet zomaar waar je wilt – gingen we door naar de kleedkamer van de tegenstanders. Daar viel meteen op dat het er een stuk minder gezellig is: witte muren, gladde stoelen waar je zo vanaf gleed met je voetbalbroekje, geen stiften bij het whiteboard, haken veel te hoog en zelfs twee douches minder dan bij Ajax zelf. “Best een beetje pesten,” vonden de kids.
Vanuit de kleedkamers liepen we naar de dug-out, en wow – wat zaten die stoelen lekker. Hier werd uitgelegd dat dit de plek is waar de wisselspelers zitten tijdens de wedstrijd. Boven ons bevond zich de koninklijke lounge. Links zagen we een panna-veldje liggen dat al snel begon te lonken. Na een keer of tien vragen klonk eindelijk de verlossende zin: “Zullen we maar even gaan voetballen dan?”
Er werd fanatiek gevoetbald – net zo fanatiek als tijdens de training, misschien zelfs meer. Natuurlijk moesten er nog snel wat foto’s worden gemaakt voor onze sponsor, maar daarna moesten we helaas door met de tour.
We sloten de rondleiding af in de perskamer, waar de jongens werden onderworpen aan een serieus vragenvuur over hun wedstrijd tegen SWIFT ‘64. Een echte derby, die dit seizoen eindelijk werd gewonnen – met een overtuigende 8-5. Trots straalde van hun gezichten af, ook al wisten ze dat er altijd ruimte is voor verbetering.
Voor we naar huis gingen, namen we nog een kijkje in het museum van Ajax, bij alle prijzen, oude shirts en memorabele momenten uit de clubgeschiedenis. Via het nieuwe (oude) Ajax-logo werden we weer naar de uitgang geleid. Daar ontdekten we helaas dat de fanshop al gesloten was – een kleine domper, maar gelukkig hadden we nog één stop te gaan.
We sloten de dag af met een lekkere maaltijd bij de McDonald’s. Moe, vol verhalen en met een hoofd vol indrukken keerden we terug naar Biddinghuizen.
We willen BAS Voetbal ontzettend bedanken voor het mogelijk maken van deze geweldige dag. De jongens hebben genoten, geleerd, gelachen en natuurlijk gevoetbald. Een ervaring die ze niet snel zullen vergeten!
- 24-04BAS Voetbal bouwt aan morgen – bouw jij mee?
- 23-04Vrijwilligersavond BAS Voetbal – A Touch of Dutch NL
- 23-04JO9-3 bezoekt Ajax – een dag om nooit te vergeten
- 22-04BAS Voetbal zoekt een teammanager voor BAS 1
- 20-04Uitslagen 19 april
- 14-04AH Biddinghuizen Stratenvoetbaltoernooi
- 13-04Henk van den Hoorn wint Klaverjassen
- 12-04Uitslagen 12 april
- 09-04dTLS. Online Marketing balsponsor bij BAS 1
- 08-04Zaterdag 19 april: Darttoernooi
- 07-04JO12-1 op bezoek bij SC Heerenveen – een dag om nooit te vergeten
- 05-04Uitslagen 5 april
- 03-04Jubilerende sponsoren in het zonnetje
- 02-04Döner, patat en bingo op 12 april